Poslední zimní měsíc je sice u konce, ale zima v Moskvě ještě chvíli potrvá. V kině Oktjabr na Novém Arbatu bude dne 28. února 2017 představen nejúspěšnější český film roku 2016 „Anděl Páně 2“, zimní pohádka Jiřího Stracha. Film uvede sám režisér a v závěru proběhne diskuze s diváky.

 

Anděl Páně 2 je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky tvůrčí dvojice Marek Epstein – Jiří Strach s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

Znovu se setkáváme s dvojicí postav, představujících symbolické protipóly dobra a zla – andělem Petronelem a čertem Uriášem, kteří se tentokrát vydávají na lidský svět, aby našli ztracené  jablko stromu poznání. Protože, pokud by jej někdo ochutnal, věděl by to, co ví jen Bůh a to by bylo opravdu malér! Co malér? To by byl konec světa!

V den svátku svatého Mikuláše se Petronel s Uriášem na Zemi seznamují s chudou holčičkou Lindou a její maminkou, utkávají se s bandou nepoctivých koledníků i hamižným majitelem krejčovské dílny.  Jsou vystaveni řadě lidských i „božských“ zkoušek, aby nakonec zjistili, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění.

Koupit vstupenky si můžete na webové stránce kina Oktjabr.