V Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů se dne 16. května 2017 uskutečnil tradiční „Den mezinárodní kuchyně“, organizovaný Asociací zahraničních studentů na MGIMO.

Záštitu nad velkolepou akcí převzalo Mezinárodní oddělení univerzity. V letošním roce své národní pokrmy pro hosty připravil rekordní počet krajanských spolků mezi nimi i Česká republika, která se akce každoročně účastní.

MGIMO je známé mimo jiné velkým počtem mezinárodních studentů ze všech koutů světa a právě proto je Den mezinárodní kuchyně jedna z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších událostí roku na MGIMO. Letos se Český spolek mohl pyšnit jednou z nejlepších a nejpestřejších prezentací národní kuchyně, kterou připravilo České centrum – Český dům v Moskvě. Hosté mohli ochutnat českou vepřovou pečeni s tradičním zelím a knedlíkem, české rohlíky a tradiční koláče, slovenské halušky s brynzou, mexické fajitas, arménskou dolmu a jiné. Kromě přeplněných stolů chutnými specialitami se v neformální atmosféře mají návštěvníci možnost seznámit a popovídat si v cizím jazyce s organizátory přehlídky národních kuchyní. Den mezinárodní kuchyně ale není jen o jídle. Odpolednem provází tancem a zpěvem studenti v tradičních kostýmech.

Událost navštívili zástupci vedení a správy univerzity, profesoři, studenti a vážení hosté z velvyslanectví České republiky, Slovenské republiky, Bulharska, Mongolska, Kazachstánu, Vietnamu a dalších zemí.