Jaká je situace v Moskvě?

Aktuální informace najdete v sekci vývoj COVID-19 v RF, nebo si jej nechte zasílat e-mailem. Napište na e-mail Business centra: bc@czech.cz.

 

Už se vydávají víza?

Aktuální informace najdete v sekci Cestování z ČR do Ruska.

Kde bych získal obchodní kontakty ke své produkci – obchodní nabídce?

Nejlepším Partnerem je státní agentura na podporu exportu CzechTrade podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu, jež má zastoupení přímo v ČDM. Rádi Vás propojíme.

Jaké služby poskytuje ČD v Moskvě?

Nepříznivá politická a diplomatická situace mezi Českou republikou a Ruskou federací se bohužel dotýká i provozu Českého domu Moskva (ČDM). Na základě vzniklé situace jsme nuceni od 1. června 2021 uzavřít hotelový a restaurační provoz a dočasně omezit poskytování některých doplňkových služeb. Od úterý 1. června 2021 klienti ČDM nadále budou moci využívat tyto služby: pronájem bytových a kancelářských prostor, krátkodobé ubytovaní v bytech, parkování, fitness, pronájem salonku a registrace.

Lze si pronajmout v ČDM kancelář/salonek na jednání jen na několik hodin?

Ano, pro tyto účely je k dispozici jednací místnosti, prostor Pivnice, nebo denní kancelář. Poptejte se nás, rádi zašleme nabídku.

Existuje nějaký český podnikatelský klub, kde bych se dozvěděl více?

Ano, s klubem již několik let úzce spolupracujeme. Pravidelné setkání Podnikatelského klubu probíhají u nás v ČDM. Rádi Vás zkontaktujeme s jeho představiteli.

Jaké služby poskytuje VIP program ČDM?

Užívání fitness, mytí auta a poskytnutí prostor k práci či jednání. Požádejte si o bližší informace, rádi odpovíme.

Pomůže mně ČDM při organizaci prezentace mé firmy (prostory, ozvučení, překlad, pozvánky, vytipování obchodních partnerů a novinářů atd.)?

Ano, velice rádi. Máme zde česky mluvící manažery restaurace, kteří Vám pomohou s tou nejlepší prezentací Vaší firmy. Zašlete poptávku na e-mail: restaurace@czech.cz.

Mohu získat reklamní plochu v hale ČDM a za jakých podmínek?

Ve vstupní hale v přízemí a v 1. patře se nacházejí 2 velkoplošné monitory o úhlopříčce 165 cm, na kterých běží reklamní spoty společností nejen v současnosti zde působících, ale také vstupujích na ruský trh. Ve smyčce se prezentace zobrazují všem příchozím a odchozím návštěvníkům. Specifikace a finanční podmínky na dotaz: bc@czech.cz.

 

Nenašli jste odpověď na svojí otázku? Napište nám na bc@czech.cz. Rádi Vám odpovíme.

Užitečné odkazy:

Agentura CzechTrade

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Moskevská pobočka advokátní kanceláře Peterka & Partners

Sdružení majitelů a zástupců společností Český klub podnikatelů v Ruské federaci

Moskevská asociace podnikatelů – МАП

Přehled obchodních komor v RF

Přehled výstav:

Expocentrum (Экспоцентр)

Krokus Expo (Крокус Экспо)

Přehled výstav v Moskvě