15. února 2018 vystoupí Pražský filharmonický sbor v Moskvě, společně s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského, pod vedením světoznámého dirigenta Vladimíra Fedosejeva. Koncert se bude konat v rámci 85. výročí narození dirigenta Vladimíra Fedosejeva a v rámci 100. výročí vzniku Československa.

Program:
Antonín Dvořák – Stabat mater op.58.

Místo konání: Moskevská státní konzervatoř, Velký sál, ul. Bolshaja Nikitskaja 13/6. Koncert začíná v 19.00.

Vstupenky: www.mosconsv.ru

Moskevská státní konzervatoř P. I. Čajkovského je nejvýznamnější hudební vzdělávací instituce v Moskvě. Dodnes je považována za jednu z nejlepších vysokých hudebních škol světa. Více informací o konzervatoři naleznete zde.

Velký sál Konzervatoře byl slavnostně otevřen 20. dubna 1901. Od té doby v sálu vystupovali nejznámější ruští, sovětští, zahraniční hudebníci a orchestry a konaly se zde různé soutěže a festivaly.  V letech 1920-1930 se v prostorech sálu nacházelo kino, během II. světové války byla budova používaná jako špitál. V dnešní době je Velký sál Moskevské státní konzervatoře jedním z neprestižnějších prostorů pro koncerty klasické hudby v Moskvě. Pravidelně ze zde konají vystoupení světoznámých sborů a orchestrů.  Sál je bohaté dekorován portréty ruských a zahraničních skladatelů, ve foyer se nachází zrekonstruovaná vitráž Sváté Cecilie , která je považovaná jako patronka církevní hudby.