9. 10. 2017: Ředitel Českého domu Moskva, pan Jiří Podhola se 10. října 2017 zúčastní Business dne Ruské federace, který se uskuteční v rámci doprovodného programu 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 35% vystavovatelů a 10% návštěvníků.

Návštěvnost je vysoce odborná, přes sedmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem MSV  je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřící technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Na Business dni RF, budou přítomni, vedle tradiční účasti pana ministra průmyslu a obchodu ČR Jiřího Havlčka a velvyslance RF v ČR pana Alexandra Zmejevského, také náměstek ministra průmyslu a obchodu Ruské federace pan Georgy Kalamanov a náměstek ministra zahraničních věcí ČR pan Miloslav Stašek.

Ruské regiony budou reprezentovat Ildar Mingalejev, náměstek ministra průmyslu a obchodu RepublikyTatarstán, Nižegorodskou oblast představí vícegubernátor Jevgenij Lulin, ze Sverdlovské oblasti přijete Vasilij Starkov, ministr dopravy a spoj, Vladimirskou oblast zastoupí gubernátorka Světlana Orlová.

Za českou stranu budou na Ruském dni v Brně významní hosté – prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, předseda vedení Asociace evropského obchodu RF Thomas Staertzel, obchodní rada velvyslanectví ČR v RF Martin Bašta, generální ředitel ČEB a.s. Karel Bureš, generální ředitel  EGAP a.s. Jan Procházka, ředitel Českého centra – Českého domu Jiří Podhola s prezentcí na téma  „Aktuální nabídka pro české podnikatele“  a řada dalších odborníků s nabídkou informací pro české exportéry do Ruské federace.

www.bvv.cz