V Českém domě Moskva byl za přítomnosti pracovníků agentury CzechTrade dne 26. 7. 2017 podepsán kontrakt v hodnotě přesahující pět milionů eur na odběr české suroviny pro výrobu ovocných nápojů mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo a ruským distributorem.

 

Agentura CzechTrade asistuje v Rusku firmě, které se podařilo sjednat potravinářskou zakázku

Za asistence agentury pro podporu exportu CzechTrade se podařilo uskutečnit podpis významného kontraktu mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo CZ a důležitým ruským distributorem. Český agrární export do Ruska tak díky smlouvě, jejíž hodnota přesahuje pět milionů eur, zažívá po období poklesu velký úspěch.

V Českém domě v Moskvě byl za přítomnosti tamních pracovníků agentury CzechTrade 26. 7. 2017 podepsán kontrakt v hodnotě přesahující pět milionů eur na odběr české suroviny pro výrobu ovocných nápojů mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo a ruským distributorem. Česká republika se tím zařadila mezi významné dodavatele Ruské federace, neboť objem surovin uvedený ve smlouvě odpovídá 3 % ročního objemu dovozu do této země.

Protože se nejedná o prvního ani jediného odběratele, je možné konstatovat, že v Rusku letos prudce roste podíl džusu vyrobeného z českých surovin, a to zejména jablečného, višňového a hruškového. Měsíční objem dovozů do Ruska průměrně dosahuje 7 400 tun suroviny.

Ředitel kanceláře agentury CzechTrade v Moskvě Jiří Mašata ke spolupráci s českou společností, která na ruském trhu zastupuje producenta suroviny Severofrukt, dodává: „Přestože se tato firma na ruském trhu velmi dobře orientuje, spolupracuje s naší agenturou již několik let.“

Ilja Meščerjakov, majitel zastupující firmy, ke svému úspěchu říká: „Situace na ruském potravinářském trhu je stále složitější, je nutné být připravený a flexibilní. V případě, že vnímáte všechny nástrahy a jste schopni získat potřebné informace či ochotni si nechat poradit, je zde reálná šance na úspěch. Využíváme možnosti konzultovat s agenturou CzechTrade řadu problémů, se kterými se na ruském trhu setkáváme. Stejně tak využíváme jejich organizační podpory při našich jednáních s ruskými partnery a v době naší nepřítomnosti. Oceňuji i to, že v Moskvě efektivně působí česká agrární diplomatka, na kterou se můžeme obrátit se specifickými požadavky, zejména v pro nás důležité oblasti veterinárních a fytosanitárních předpisů a omezení, včetně možnosti oficiálně iniciovat určité kroky ve prospěch českých dodavatelů.“

www.businessinfo.cz

Zdroj: CzechTrade